Nemokamas pristatymas nuo €50 ♥️

Tvarių idėjų kalėdos

Autorius Ilona Karpyčeva Paskelbta December 09, 2021  Į dovanos

"Galbūt Kalėdos prasideda ne iš parduotuvėje? Galbūt Kalėdos reiškia šiek tiek daugiau?” Nedažnai cituojame Grinčą, bet šiuo atvėju, o galbūt šiuo metu labiau nei bet kada, išgalvotas daktaro Seusso personažas yra labai aktualus.

 Kalėdos yra stebuklingas metų laikas, tačiau būtent tuomet ir yra didžiulis, perteklinis dovanų pirkimas ir pinigų švaistymas.

 Jei norime rimtai spręsti klimato kaitos problemą, net ir šventinis sezonas turėtų būti sąmoningesnis kad įvyktų pokyčiai 

 Žemiau pateikiame dešimt geriausių patarimų, kaip per šias Kalėdas galite pakeisti savo norų sąrašą kuriant „tvaresnę ateitį“…

 Venkite gudrybių :

Nuo fasuoto „elnių maisto“ (kas negerai su sena gera morka?!) kuris gali pakenkti laukinei gamtai, iki iš po Kūčių vakaro likusių dėžių, pilnų greitai išmetamų menkniekių.

Dovanos : 

Galvokime apie kokybę, o ne kiekybę. Apsvarstykite, iš ko gaminamos dovanos, kas ir kur – stenkitės pirkti dovanas, kurios būtų pagamintos etiškai, tvariai ir lokaliai, t.y. čia, Lietuvoje. Palaikykite mažus verslus, jei galite. Sumažinkite plastikinių žaislų skaičių arba pereikite prie žaislų, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, medienos ir pan. Atsisakykite didelių prekinių ženklų kosmetinių reikmenų ir naudokite ekologiškesnes alternatyvas. O vietoje "daiktų" dovanokite rankų darbo dovanas, saviugdą skątinančias dovanas arba savo laiką (kuris, beja, yra brangiausias).

 Dovanų popierius:

Jei dovanų popierių susukti į rutulį ir jis išlaikys formą, tikėtina, kad jame nėra plastiko ir jį bus galima perdirbti. Dar geriau, naudokite perdirbtą popierių, kurį galima kompostuoti namuose. Jei galite, venkite dovanų maišelių, nes dauguma jų niekada nebepanaudojami ir svarbiausia, venkite plastikinės lipnios juostelės! Popierinė juosta yra lengvai ir pigiai prieinama internete, kompostuojama ir perdirbama.

 Atvirukai :

Žinoma, akivaizdus atsakymas būtų visiškai jų atsisakyti. Jeigu visgi norisi, stenkitės pirkti atvirutes, pagamintas iš perdirbto, tvaraus arba sėklinio popieriaus ir be biologiškai neskaidžių blizgučių, ženkliukų ar plastikinės pakuotės. Arba pasitelkite kūrybą ir pasigaminkite patys!

 Eglutės:

Jei jau turite dirbtinę eglutę, mėgaukitės ją daug metu, kiek tik galite. Kai reikia naujos, pagalvokite apie "gyvą" eglute. Kai kuriose šalyse  dabar jau galite net išsinuomoti "gyvą" eglę kuri bus persodinta po Kalėdų ir panaudota kitais metais! 

 Advento kalendorius:

Padarykite arba nusipirkite daugkartinį advento kalendorių ir užpildykite jį naminėmis gėrybėmis arba skanėstais nesuvyniotais į plastiką.

Kalėdiniai pietūs:

Ar galite nusipirkti nesupakuotą mėsą iš specializuotos parduotuvęs, o daržoves – iš ūkininko ar mažų parduotuvių? Kur įmanoma, stenkitės vengti nereikalingų pakuočių ir pirkite bei ruoškite tik tai, ko jums tikrai reikia, kad išvengtumėte maisto švaistymo. Taip pat raginame išbandyti vegetariškas o geriausia veganiškas Kalėdas! (receptų galite rasti čia) 

Gėrimai:

Vyno buteliai su (tikru) kamščiu yra geresnis pasirinkimas nei užsukamas dangtelis, nes kamščiamedžio žievė  yra kompostuojama namuose. Jei perkate alų, venkite plastikinių pakuočių ir, žinoma, rinkitės skardines ar stiklinius butelius. ( Tas pats galioja ir kitiems gėrimams )

 Po švenčių:

Svarbu, kad pasibaigus linksmybėms viską tinkamai perdirbtumėte ir išmestumėte. Jei nežinote kaip, pažiūrėkite internete, susisiekite su vietos savivaldybę. Pasiruoškite iš anksto, paruošdami maišelius ar dėžutes tokiems dalykams kaip dovanu popierius, kartonas ir perdirbamas plastikas. Nepamirškite paaukoti bet kokių nepageidaujamų dovanų labdaros parduotuvei (…………) arba maistą (jei yra neatidarytas) (maisto bankui.) 

Negalime reikalauti visko ir daug, bet jei kiekvienas padarys bent truputį, pokytis bus gan žymus. 

 Linkime jums ir Jūsų artimiesiems saugių ir laimingų Kalėdų. O mes, sukryžiavę rankų ir kojų pirštus, laukiame kad Kalėdų Senelis atneštų mums pozityvesnius 2022-uosius metus... Mus galite rasti Facebook paskyroje ieškodami EcoteroLife

 

 

GRĮŽTI Į PUSLAPIO VIRŠŲ